A/S Cesvaines piens iestājies Pārtikas produktu kvalitātes klāsterī08.07.2015

A/S Cesvaines piens piedalās Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas vadītajā projektā „Pārtikas produktu kvalitātes klasteris”, Nr. KAP/2.3.2.3.0/12/01/004; līgums ar LIAA no 2012. gada 12. septembra, nr. L-KAP-12-0010.


SIAL 2014 izstādes rezultāti30.03.2015

 

2014. gada nogalē,oktobrī uzņēmums piedalījās SIAL 2014 izstādē Parīzē, tajā piedalījās pārtikas profesionāļi no 200 valstīm un pārtika dažādās kategorijās tiks prezentēta vairāk nekā 6300 stendos no 105 valstīm. Pateicoties šai izstādei esam ieguvuši jaunus kontaktus, atsauksmes un iespējas būt konkurētspējīgiem Eiropas tirgū. Šobrīd pārrunājam iespējamo sadarbību ar iegūtajiem kontaktiem par jaunu eksporta tirgu apgūšanu.

Cesvaines Piens uzsāk jauna sviesta ražošanu ar Himalaju sāli06.01.2015

Līdz ar jauno gadu CP plāno sviesta ar Himalaju sāli ražošanas apjomus mēnesī palielināt vismaz 4 reizes tādējādi kopumā sviesta kopējo ražošanu uzņēmumā kāpināt par 25%.

„Esam gandarīti šo gadu noslēgt ar vēl viena, tā sauktā nišas produkta, izstrādes palaišanu. Cesvaines piena sviests ar Himalaju sāli ir pirmais šāda veida produkts Latvijā. Himalaju sāls saglabā pareizu vielmaiņu organismā, attīra šūnas, veicina labāku barības pārstrādi atšķirībā no parastās sāls, kas traucē šiem procesiem,” tā A/S „Cesvaines Piens“ valdes priekšsēdētāja Dzintra Simsone, uzsverot „Ar minimālām investīcijām produkta izstrādē, vien desmitu tūkstošu eiro apmēros, esam palielinājuši piena pārstrādes apjomus, kas šajā sarežģītajā posmā piena pārstrādes jomā, nav mazsvarīgi.”

Šobrīd CP iepērkot pienu tikai no Cesvaines apkaimes piena ražotājiem mēnesī ražo sviestu 20t apjomā.

Jau tika ziņots, ka CP šogad pēc ražošanas cehu paplašināšanas un modernizācijas, investējot EUR 456 550, jūlijā uzsāka tādu nišas produktu kā siera ar saulē kaltētiem tomātiem un ķiplokiem, un siera ar sēkliņām ražošanu.

Arī 2015. gadā CP turpinās iesākto nišas produktu izstrādes stratēģiju.

Par A/S „Cesvaines Piens”:

Cesvaines pienotava dibināta 1921.gadā, sākotnēji ražojot sviestu un sieru Bakšteinu. 1997.gadā izveidota akciju sabiedrību „Cesvaines Piens”. 2009. gadā realizēta iekārtu un cehu modernizācijas projekts ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējuma atbalstu ieguldot projektā kopumā gandrīz 800 000 latu.

 

Šobrīd „Cesvaines piens” izgatavo trīs tipu: Gouda, Maasdam un Tilsiter sierus un piena produktus: sviestu, krējumu, mājas sieru CIBA un biezpienu. A/S „Cesvaines Piens” izgatavoto produkciju fasē un iepako A/S „Siera Nams”, kas veic produkcijas loģistiku.

 

Kopš 2013. gada CP piedalās vispasaules pārtikas izstādēs ANUGA (Vācija) un SIAL (Francija)

 

 Riga Food 2014 piešķirta sudraba medaļa kategorijā nogatavināti puscietie sieri. Riga Food 2012 piešķirta sudraba medaļa Krievijas siers, bronzas medaļa Holandes siers.